Úvod

Medl+ wood, s.r.o., Váš dodavatel dřeva, stavebního řeziva, stolářského řeziva, palubek atd.

Na naší pile štípeme několik druhů dříví dle požadavků zákazníka. Nabízíme palivové dříví sypané nebo skládané, štípané na různé délky polen. Můžeme nabídnout možnost odběru tvrdého i měkkého dříví.

Sypané palivové dříví štípeme do kontejneru a rozvážíme přímo k zákazníkovi. Můžeme naštípat jakékoli množství od 1prms do 10prms na jeden kontejner. Záleží na Vás jestli si objednáte kontejner plný nebo naplněný jen částečně. Dodací lhůty se snažíme plnit v co nejkratší době. 

Skládané dříví prodáváme v paletách. Jedná se o palety o vnitřním rozměru 1m x 1m x 1m. Paletované dříví nabízíme jak čerstvé, tak je i možnost si zakoupit za příplatek proschlé palivové dříví vhodné ihned k topení. Sortiment proschlého palivového dříví se mění dle množství skladovaného dříví. Skládané paletované dříví rozvážíme autem s rukou nebo nabízíme dovoz menším autem, které palety vysype přímo na zem. Dříví rozvážíme do obcí Osvětimany, Vřesovice, Labuty, Újezdec, Stříbrnice, Boršice, Buclovice, Nedakonice, Staré Město, Uherské Hradiště a řadu dalších přilehlých obcí.Podmínky prodeje a dovozu Vám rádi vysvětlíme telefonicky nebo se můžete přjít domluvit přímo k nám na pilu.

Štípeme na 3 základní délky: 25 cm, 33 cm, 50 cm
Dále můžeme nabídnout BK nebo DB štípaný v délkách 1m.

Metrové polena štípeme přímo do kontejneru dle požadovaného množství. Jedná se o skládane metrové polena v kontejneru. Jsme schopni přivést jakékoli požadované množství polen dle Vašeho požadavku.

Mezi nejoblíbenější palivové dříví patří Dub, Buk, Habr a polotvrdá Bříza. Z měkkého palivového dříví je nejvíce žádaný smrk a borovice.

Dle požadavků zákazníka můžeme v určitém množství nabídnout palivové dříví na uzení. Na uzení nabízíme Buk a Třešeň v délkách 33 cm.

Palivové dříví přivezeme po dohodě v termínu, který Vám bude nejvíce vyhovovat. Lze se domluvit na konkrétním datumu dle přání. Platbu můžete provést v hotovosti přímo řidiči nebo předem bankovním převodem. Snažíme se vyjít vstříc všem zákazníkům a plnit jejich přání dle našich možností.

Na naší pile nabízíme také stavební řezivo. Řežeme vazby na rodinné domy, pergoly , stavební desky, laty. Nařezané trámy, hranoly, desky, laty a další stavební řezivo můžeme namořit. Moření stavebního řeziva provádíme do délky 8m. Vyrobené stavební řezivo můžeme hoblovat. Hoblování nejčastěji provádíme u pergol nebo pohledového řeziva. Řežeme od drobnějších zakázek až po velké vazby pro firmy. Mezi naše zákazníky patří i obec Medlovice, obec Boršice, obec Ostožská Lhota a další...

Mezi důležitou součást naší pily patří sušené stolářské (truhlářské) řezivo. Nabízíme širokou škálu druhů řeziva různé kvality. Stolářské řezivo sušíme v elektronicky řízených sušičkách na 8% vlhkosti. Nasušené řezivo skladujeme v zastřešených prostorách, kde si každý zákazník může vybrat řezivo dle vlastních představ. Ve skladu nabízíme řezivo o tloušťce 30-33mm nebo 50-55mm. V naší nabíce je např. Smrk, Borovice, Modřín, Buk, Dub, Akát, Lípa, Jasan, Topol, Olše a další. Po tel. domluvě Vám rádi sdělíme množství a kvalitu sortimentu, který je skladem.

Součástí naší pily je oddělení na výrobu palubek. Na naší palubkárně se soustředíme na výrobu palubek klasik. Jedná se o palubky obkladové i podlahové. Soustředíme se na výrobu palubek ze smrku, borovice, modřínu, buku, dubu.  Palubky jsou vhodné pro venkovní i interiérové použití. 

Další sortiment, který nabízíme je drásání a broušení řeziva. V poslední době se jedná o velmi oblíbené a žádané služby pro zákazníky. Někdy i na první pohled nevzhledné kusy řeziva se tímto procesem zhodnotí a vypadají velice zajímavě a atraktivně. Kdo má rád rustikální vzhled nábytku může si u nás po domluvě nechat vydrásat nebo vybrousit řezivo. Brousíme řezivo vyrobené u nás i řezivo, které si zákazník přiveze. 

Dále vyrábíme hoblované plotovky dle individuální nabídky. Plotovky vyrábíme nejčastěji ze smrku, modřínu, borovice. Cenu stanovíme dle ceníku a pokud se jedná o atypické rozměry cena se stanovuje individuálně dle pracnosti a spotřeby materiálu. Běžně vyrábíme plotovky ostrohrané, ale můžeme na přání zákazníka vyrobit plotovky se skosenými nebo zaoblenými hranami. Lze také za příplatek vrchní stranu plotovky zaoblit, skosit nebo udělat do tvaru stříšky. Vše je na domluvě dle vašeho přání.

Na pergoly, palubky, plotovky a další pohledové řezivo nabízíme olejové lazury. Jsou to lazury na bázi lněného oleje, které do dříví nasáknou a tím ho konzervují. Nevytvoří na povrchu krustu a díky tomu vystoupí kresba a ošetřený povrch může dýchat. Nabízíme širokou škálu barevných odstínů včetně bezbarvé UV. Tyto lazury jsou velice oblíbené a zákazníci se pro ně rádi vrací.

Kdykoli se k nám přijeďte podívat a věříme,že si z našeho sortimentu vyberete. Naši zaměstnanci se snaží vyjít všem zákazníkům vstříc.

TĚSÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU !

Pila Medlovice Medl, s.r.o. Zpracování dřeva
Váš dodavatel dřeva Palivové dříví, stavební řezivo Štípané dřevo